You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Flora, fauna, klimat on Pią Maj 08, 2015 3:05 am

Chris

Admin
avatar

Klimat, fauna, flora


Ginger Island należy do archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych, położonego w strefie klimatu równikowego. Średnia temperatura powietrza tutaj w okresie letnim to 28-30 °C, natomiast w zimowym - 26-27 °C. Opady deszczu są częste i obfite w lecie, w zimie, kiedy przychodzi pora sucha, znacznie się zmniejszają. W tym rejonie występować mogą tropikalne cyklony.
Wyspa należy do antylskiego łuku wulkanicznego i zbudowana jest ze skał wulkanicznych. Wokół wyspy tworzą się młode rafy koralowe. Sieć rzeczna na wyspie jest bardzo uboga, znaleźć można jedynie wąskie strumyki. Na południowym wschodzie wyspy ulokowało się przybrzeżne jezioro.

Najliczniej występuje na wyspie roślinność krzaczasta i suchorośla, w tym kaktusowate. Naturalną szatę roślinną stanowią wiecznie zielone lasy podzwrotnikowe, których drzewa częściowo tracą liście w porze suchej. Charakterystycznymi drzewami są palmy i gumbo limbo o błyszczącej koronie. W lesie znajduje się liany, kolczaste krzewy, hibiskusy i orchidee, oraz wiele gatunków roślin kwietnych. Dodatkowo w obozie Los Cocos posadzone zostały palmy kokosowe, natomiast w Los Guineos - bujne bananowce.

Do ssaków występujących naturalnie na wyspie należą głównie gryzonie, do tego znajduje się 6 gatunków nietoperzy. Największymi ssakami są żyjące w okolicznych wodach delfiny. Bogaty jest świat ptaków, zarówno tych lądowych jak i wodnych. Liczne są gady jak żółwie skórzaste, jaszczurki i węże oraz zwierzęta morskie - liczne gatunki ryb oraz skorupiaków morskich. Nie występują duże ssaki (naturalnie, co nie znaczy, że nie można ich tu spotkać.)

Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach