You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Jedzenie i zdobywanie go on Wto Cze 02, 2015 5:26 pm

Chris

Admin
avatar
Zdobywanie jedzeniaJeść każdy musi. A na wyspie jest to o tyle utrudnione, że sami musicie zadbać o jedzenie. Czy to przez polowanie, czy przez zbieractwo. Czasem możecie też wygrywać żywność w zadaniach. Bez jedzenia nie macie siły, a bez siły - nie będziecie w stanie prawidłowo funkcjonować podczas wyzwań. Skrajne wygłodzenie kończy się śmiercią.

Co zrobić, aby nie głodować? Możecie polować na każdym skrawku wyspy na różne drobne zwierzęta, możecie zbierać jadalne rośliny, możecie też łowić ryby. Wszystko naturalnie na drodze fabularnej. Aby coś zdobyć, musicie się udać do danego tematu, w którym macie nadzieję znaleźć coś jadalnego. Przy większości tematów jest napisane, czy można tam coś znaleźć. Na samej górze posta, dużymi literami podkreślacie, że jest to polowanie/łowienie ryb/zbieractwo, żeby było to jasne. Opisujecie z grubsza, z jakim ekwipunkiem przyszliście, co robicie i co macie nadzieję zdobyć. Radzimy wysyłać na poszukiwania tych, którzy mają wykształconą umiejętność dajmy na to strzelania z łuku przy polowaniu. Następnie napiszcie do MG wiadomość, w której wrzucicie link do swojego posta, by mógł osądzić, czy wam się udało i w jakim stopniu. Napisze wam, ile znaleźliście jedzenia, a wy w kodeksie o tym powiadamiacie, pisząc przy okazji, jak rozdaliście żywność w drużynie (chyba, że jesteście samolubnymi szujami). Następnie dodajecie to do ekwipunku w odpowiedniej sekcji.


DAWKI ŻYWNOŚCI:

mięso - 1 porcja starcza na 7 dni
owoce - 1 porcja starcza na 3 dni
ryż - 1 porcja starcza na 5 dni
inne - ustala MG

pomyślne ugotowanie dawki przedłuża jej czas o 3 dni

Aby ugotować daną rzecz, w swoim obozie piszecie posta, gdzie opisujecie tą czynność, wraz z rzutem kośćmi, gdzie macie 50% szans na pomyślne ugotowanie czegoś, przy I i II poziomie umiejętności macie odpowiednio po +1 i +2 bonusu, sami więc sobie sędziujecie, a pod koniec możecie uzyskać jedzenie z czasem ważności dłuższym o 3 dni, tudzież żywność niezdatną do jedzenia, tak więc radzimy brać do tego zdolnych kucharzy.


JAK DZIAŁA JEDZENIE:

Z jedzenia będziecie rozliczani w kodeksach i ekwipunkach. Łatwiej będzie wam się rozeznać w jedzeniu przy regularnym pisaniu w kodeksie, że zjedzono porcję czegośtam, starczy na 5 dni, upolowano ileś porcji czegoś tam, starczy na tyle a tyle dni. Ale nie ma tak do końca łatwo, jeśli głodowaliście przez dajmy na to 3 dni, wasz kolejny posiłek najpierw uzupełnia deficyt tych 3 dni, więc jedząc po 3 dniach głodowania porcję na 5 dni, następnym razem głodni będziecie za 2 dni. Na co dzień nie jest to ważne, ale przed wzięciem udziału w wyzwaniu w waszym kodeksie musicie napisać posta, w którym rozliczacie się z jedzenia. Jedząc na zapas możecie uzyskać energię na maksymalnie 10 dni, większe ilości to tylko obżarstwo, które was spowolni.

Mając podczas wyzwań deficyt żywieniowy od 1 do 3 dni, macie do wszystkich wyników rzutów sędziujących -1, od 4 do 5 dni macie -2, deficyt większy niż 5 dni całkiem pozbawia was szans.

Jedząc na zapas od 5 do 10 dni macie +1 do wyniku.


Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach