You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Mechanika kości on Pią Maj 08, 2015 2:50 am

Chris

Admin
avatar
Mechanika kościKości przesądzają o powodzeniu waszych działań. Generalnie służą Mistrzowi Gry podczas sędziowaniu różnorakich potyczek, przy wtykach i wszystkich innych atrakcjach. Jednak wy również możecie sobie sędziować w rozgrywkach bez udziału MG.

Rodzaje rzutów:

~k4 (czworościan) - generalnie mogą służyć do rzutów na tak/nie (np. czy wasza postać wejdzie w jakieś krzaki, czy w danej skrzyni coś jest)

~k6 (sześcian) - rzuty decydujące o powodzeniu postaci, wyniki 1-3 oznaczają porażkę, a 4-6 udaną akcję. W przypadku, gdy wasze umiejętności bądź wyjątkowe czynniki zewnętrzne wpływają na prawdopodobieństwo powodzenia, dodajecie lub odejmujecie od wyniku bonusy (więcej o wpływie umiejętności i statystyk na wynik tutaj). Okoliczności zewnętrzne mogą zmieniać wynik tylko o 1, a umiejętności o 1-2 w zależności od stopnia opanowania.

~k8 (ośmiościan) - szersze rzuty określające okoliczności, przypadkowe zdarzenia, bardziej złożone możliwości powodzenia lub niepowodzenia. Bardziej działka MG, niż userów.


Przykładowe wyglądy opisów rzutów przed ich wykonaniem:Rzut 1k6: Czy Derpowi uda się złowić rybę? (+1 zwinność)
rezultat: (tu będzie tekst)
 • 1k6: Łowienie ryby (+1 zwinność)
  wynik: (txt)Przykładowe wyglądy rzutów po ich wykonaniu i po edycji posta z rzutem:Rzut 1k6: Czy Derpowi uda się złowić rybę? (+1 zwinność)
rezultat: 3+1=4 (powodzenie)
 • 1k6: Łowienie ryby (+1 zwinność)
  wynik: niepowodzenie
Opis wykonania rzutu:

 1. Aby wykonać rzut musicie napisać posta w istniejącym temacie. Pisząc posta w danej fabule opisujecie swoje działania (a w przypadku MG opis otoczenia, przeciwników i wszystkiego innego) do momentu, w którym robicie coś, o czego skutku przesądzą kości.
 2. Oddzielacie to jak wyżej od reszty wypowiedzi, opisujecie jaki wykonujecie rzut i na co, dopisujecie bonusy (UWAGA: w przypadku większej ilości bonusów wasze prawdopodobieństwo powodzenia nie może przekraczać 90%, czyli dzięki bonusom wasze szanse nie mogą być wyższe nić 3/4, 5/6 lub 7/8, w zależności od rzutu, w takiej sytuacji po prostu wybieracie których bonusów chcecie użyć), w przypadku bardziej rozbudowanych rzutów opisujecie rezultaty danych wyników.
 3. Pod polem tekstowym macie opcje rzutów kośćmi. Wybieracie ilość rzutów (na jedną akcję przypada jeden rzut), rodzaj kostki i wysyłacie posta.
 4. Po wysłaniu pod waszym postem pojawi się post konta adminowskiego z wynikiem rzutu. Dodajecie lub odejmujecie ewentualne bonusy, otwieracie okno edycji swojego posta.
 5. Nie zmieniacie nic w dotychczasowej wiadomości, dopisujecie rezultat i do niego dopasowujecie resztę swojego posta.
 6. Wysyłacie. Proste jak budowa cepa.
Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach